Arrestimi i dy zyrtarëve të policisë/ Karamuço: Nuk iu falet, kanë shkelur disa ligje

28 Qershor 2022, 21:37, Kronika CNA
Arrestimi i dy zyrtarëve të policisë/ Karamuço: Nuk iu
Eksperti, Ervin Karamuço

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka folur për arrestimin e dy zyrtarëve të policisë dhe pezullimin e efektivëve, në lidhje me vrasjen e Pjerin Xhuvanit.

Sipas Karamuços, dy të arrestuarit kanë kryer shumë shkelje të ligjeve dhe thekson se është e pafalshme që të mos bëhen nga ana e tyre veprimet elementare në këto raste.

“Nuk di nëse ngjarja është manipuluar. Me shpërdorim detyre ata kanë shkelur shumë ligje. Këtyre nuk iu falet që të mos bëhen veprimet më elementare. Nga ana subjektive kush ka qenë motivet kanë lejuar ardhjen e atyre pasojave”, tha Karamuço në Open./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga