LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident i rëndë në Fier/ Ndërron jetë punonjësi i policisë

19 Mars 2023, 22:44, Kronika CNA

Aksident i rëndë në Fier/ Ndërron jetë punonjësi i

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor “Patos Fier” ku dy makina janë përplasur më njëra-tjetrën ku si pasojë ka ndërruar jetë punonjësi i policisë.

Bëhët fjalë për efektivin me iniciale A.S, 58-vjeç, i cili duke drejtuar automjetin tip “Opel” është përplasur me automjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin G.H, 27-vjeç.

Policia ndodhet në vendngjarje ku dhe po punon për zbardhjen e detajeve.

Njoftim i plotë policie:

Fier/Informacion paraprak

Rreth orës 21:35, në aksin rrugor “Patos-Fier”, automjeti tip “Opel” me drejtues shtetasin A. S., 58 vjeç, banues në Patos, (punonjës policie në Stacionin e Policisë Patos) është përplasur me automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin G. H., 27 vjeç, banues në Patos.
Si pasojë e kësaj përplasje, ka ndërruar jetë shtetasi A. S.. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./CNA

 

Lajmet e fundit nga