LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shtrohet përsëri në spital Silvio Berlusconi/ Mjekët e tij: Janë kontrolle rutinë

9 Qershor 2023, 17:53, Kosova & Bota CNA

Shtrohet përsëri në spital Silvio Berlusconi/ Mjekët e tij:

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi është shtruar sërish në spital. Lajmi është konfirmuar nga mjekët e tij Alberto Zangrillo dhe Fabio Ciceri.

“Presidenti Silvio Berlusconi ndodhet aktualisht i shtruar në spitalin ‘San Raffaele’ për kontrolle të planifikuara në lidhje me patologjinë e njohur hematologjike”, kanë njoftuar mjekët e tij.

Ata kanë deklaruar se ish-kryeministri italian po i nënshtrohet disa kontrolleve rutinë dhe nuk ka asgjë për tu alarmuar.

Ndërkohë, mediat kanë parë të mbërrijë në spital vajza e madhe e Berlusconit. 

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që ish-kryeministri italian shtrohet në spital.

Ai doli nga spital vetëm pak javë më parë. Konkretisht ai i la ambientet e spitalit më 19 maj pas 45 ditësh i shtruar për të trajtuar pneumoninë, një ndërlikim i leuçemisë kronike mielomonocitare./ CNA.al

Lajmet e fundit nga