LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shqiptari “bënte namin” duke vjedhur në Greqi/ Arrestohet nga policia

23 Qershor 2022, 19:10, Kosova & Bota CNA
Shqiptari “bënte namin” duke vjedhur në Greqi/ Arrestohet
Foto ilustruese

Një i ri shqiptar është vënë në pranga nga policia greke, pasi rezultoi se ka vjedhur 8 makina në një nga qytetet e Greqisë.

33-vjeçari, me precedentë të mëparshëm penal, u arrestua mbrëmjen e së martës, pasi kishte grabitur 8 automjete të parkuara në zonën e Eksarkisë.

Arrestimi i shqiptarit u bë në orën 21:30 të së martës. Oficerët e policisë kanë marrë sinjal për një person të çuditshëm, i cili është parë duke grabitur një Smart të parkuar.

Ata nxituan menjëherë në vendngjarje, e lokalizojnë brenda Smartit të grabitur dhe i kërkojnë të dalë jashtë. Por shqiptari del dhe në vend që të dorëzohet, fillon të vrapojë.

Policia pas një ndjekjeje e kap dhe e dërgon në Sigurimin e Eksarkesë, ku konstatohet se është i markuar, ndërsa para shkeljes së Smartit kishte hapur tetë automjete të tjera të parkuara./CNA.al

Lajmet e fundit nga