LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Princi William, 40 vjeç/ Merr dhuratën e veçantë

22 Qershor 2022, 19:54, Kosova & Bota CNA
Princi William, 40 vjeç/ Merr dhuratën e veçantë
Princi William dhe monedha

Princi William do të festojë 40-vjetorin e tij të lindjes. Një festë e madhe do të organizohet në pallatin mbretëror ku pritet të marrë pjesë edhe mbretëresha Elizabetë.

Por ndryshe nga herët e tjera, këtë vit ai do të marrë një dhuratë të veçantë.

Një monedhë e re 5-paundëshe do të krijohet me portretin e tij. Ndërsa në anën tjetër të monedhës do të jetë fytyra e gjyshes së tij, mbretëreshës Elizabetë.

Dizajni i monedhës do të krijohet në mënyrë të tillë që të miksojë pozicionin e tij mbretëror me atë prindëror si një baba i ri.

Përkthyer dhe përshtatur nga CNA.al.

Lajmet e fundit nga