LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Integrimi në BE/ Analisti: Lajmi për heqjen e vetos ngjalli shpresë në Maqedoninë e Veriut

22 Qershor 2022, 20:14, Kosova & Bota CNA
Integrimi në BE/ Analisti: Lajmi për heqjen e vetos ngjalli
Analisti Fejzi Hajdari

Vetoja e Bullgarisë për Maqedoninë e Veriut ka qenë tema e diskutimit mbrëmjen e sotme në emisionin "Debat" në "A2CNN".

Analisti nga Shkupi, Fejzi Hajdari, tha se lajmi për heqjen e vetos bullgare solli një fije shprese te maqedonasit, e cila la të nënkuptohej se do të krijoheshin kushtet për datën e nisjes së nogociatave.

Lajmi për heqjen e vetos bullgare këtu u prit me shumë entuziazëm, për faktin se tani ekziston një shpresë se Sofja zyrtare do e tërheqë veton dhe me këtë do krijohen kushtet për datën e nisjes së negociatave. Mendoj se një ndikim e ka dhe politika serbe, e cila herë pas here ne na ka quajtur edhe vëllezër”, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga