LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Papa Françesku ka dhënë dorëheqjen për arsye shëndetësore?/ Ja si qëndron e vërteta

23 Qershor 2022, 22:04, Kosova & Bota CNA
Papa Françesku ka dhënë dorëheqjen për arsye
Papa Françesku

Gjatë kohëve të fundit, në media të ndryshme është raportuar se Papa Françesku është i sëmurë, dhe se për këtë arsye ai ka dhënë dorëheqjen.

The Times” raporton se Papa i ka mohuar këto lajme, duke hedhur poshtë mundësinë e dorëheqjes.

Gjatë një takimi me peshkopët brazilianë në Vatikan, 85-vjeçari ka thënë se do të vazhdojë punën “derisa Zoti ta lejonte”, duke shtuar shkurtër dhe prerë “Dhe kaq”.

Thashethemet për dorëheqjen e Papës u shtuan, kur ai u shfaq duke ndjekur ngjarjet në një karrige me rrota, muajin e kaluar, ku u fol se ai vuante nga një sëmundje e ligamentit të gjurit./CNA.al

Lajmet e fundit nga