LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Lajçak, i prerë për dialogun Kosovë-Serbi/ "Nëse nuk ka Asociacion, nuk ka marrëveshje"

14 Mars 2023, 12:07, Kosova & Bota CNA

Lajçak, i prerë për dialogun Kosovë-Serbi/ "Nëse

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak, ka deklaruar se nëse nuk ka Asociacion, nuk do të ketë as marrëveshje.

Duke folur për mediat serbe, Lajçak u shpreh se Asociacioni i komunave me shumicë serbe duhet të formohet dhe nëse nuk formohet sipas tij nuk do të ketë marrëveshje.

“Nëse nuk ka asociacion, nuk ka marrëveshje. Qëllimi është të kërkojmë një situatë të favorshme dhe të hapim derën europiane”, tha Lajçak./CNA.al

Lajmet e fundit nga