LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë/ E mitura gjen armën e mbushur në shtëpi, vret aksidentalisht motrën 4-vjeçare

13 Mars 2023, 18:36, Kosova & Bota CNA

E rëndë/ E mitura gjen armën e mbushur në shtëpi, vret

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Teksas të SHBA-ve, ku një vajzë 3-vjeçare ka qëlluar aksidentalisht motrën e saj 4-vjeçare në shtëpinë e tyre në Teksas.

Në momentin e tragjedisë, në shtëpi ndodheshin pesë të rritur , por asnjëri prej tyre nuk po kujdesej për fëmijët. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në periferi të Hjustonit.

Siç raportojnë mediet e huaja, vajza duket ka rrëmbyer një armë gjysmë automatike dhe ka qëlluar motrën e saj, e cila ka vdekur para se ambulance të mbërrinte në shtëpi.

Është hera e dytë në Teksas që nga fillimi i vitit që një fëmijë shkakton një tragjedi me armë. Më 3 shkurt në Ëharton, një djalë gjeti armën e nënës së tij dhe qëlloi veten. Në vitin 2023, deri tani janë 58 persona që janë qëlluar aksidentalisht nga armët e mbajtura nga fëmijët. Në rreth 20 raste, ka pasur viktima./CNA.al

Lajmet e fundit nga