LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dha dorëheqjen pas aksidentit të trenave/ Aktivistët i shkojnë para shtëpisë ish-ministrit grek

12 Mars 2023, 18:25, Kosova & Bota CNA

Dha dorëheqjen pas aksidentit të trenave/ Aktivistët i

Anëtarët e grupit aktivist të ekstremit të majtë Rouvikonas ("Rubycon") hodhën fletushka të dielën jashtë shtëpisë së ish-ministrit të Transportit Kostas Karamanlis dhe postuan ngjarjen, së bashku me një deklaratë, në llogarinë e tyre në Facebook.

Në fletushka shkruhej “Karamanlis, Ministër i Krimeve dhe Vrasjeve”.

Kostas Karamanlis dha dorëheqjen më 1 mars, pas aksidentit vdekjeprurës të dy trenave, i cili vrau 57 persona më 28 shkurt.

Karamanlis mbante postin e Ministrit të Infrastrukturës dhe Transportit, që kur partia "Demokracia e Re" erdhi në pushtet në korrik 2019./CNA.al

Lajmet e fundit nga