LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po krijohet një parti e re”/ Eskperti: Në Serbi kanë frikë për vrasjen e Vuçiç

12 Mars 2023, 17:19, Kosova & Bota CNA

“Po krijohet një parti e re”/ Eskperti: Në Serbi kanë

Eksperti Drizan Shala ka bërë një deklaratë të fortë se çfarë mund të ndodhë nëse Vuçiç do të njohë Kosovën.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai ka deklaruar se një parti e re po krijohet në Serbi dhe se shumë persona kanë frikë për vrasjen e Aleksandër Vuçiç.

“Frika është se Aleksandër Vulin është i lidhur me një klan mafioz që nëse Aleksandër Vuçiç do të bëjë ndonjë hap për njohjen e Kosovës, Vulin tenton që nëpërmjet kësaj fushate të gjejnë një eskevim të mundshëm në rast se Bashkësia ndërkombëtare do u bëj presion të vazhdueshëm sa i përket njohjes së Kosovës. Ai më pas pretendon të dalë dhe të kërkojë referendum përsa i përket njohjes apo jo të Kosovës. Ka qarkulluar një opinion se Vulin do të krijojë një parti politike në Serbi. Ai kërkon që me çdo kush të mbahet në politikë.”- tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga