LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ I fiksuar pas VIP-ave, Naim Murseli shfaqet në krah të këngëtareve shqiptare

2 Dhjetor 2023, 10:20, Kosova & Bota CNA
FOTO/ I fiksuar pas VIP-ave, Naim Murseli shfaqet në krah të
Naim Murseli

Ish-këshilltari i Behgjet Pacollit, Naim Murseli ndodhet në qeli pasi porositi vrasjen e gruas së tij Liridona Murseli, tri ditë më parë.

Fillimisht ngjarja u raportuar si vrasje e kryer nga disa grabitës, por në fakt hetimet dhe dëshmia e autorit zbuluan të vërtetën.

Burri i saj, Naim Murseli kishte paguar 30 mijë Granit Plavën për të vrarë 30-vjeçaren. Pas ngjarjes së rëndë Naim Murseli u shfaq në varrimin e gruas së tij, i qetë dhe teksa ngushëllohej nga qytetarët vinte dorën në zemër. Nuk dihet ende motivi që e shtyu Murselin të planifikonte krimin e rëndë. 

Ende nuk është zbardhur dëshmia e tij e plotë, por ish-këshilltari i Pacollit do të përballet tashmë me drejtësinë për vrasjen e Liridonës.

Në rrjetet sociale ai shfaqet me disa nga VIP-at shqiptarë, si Dua Lipën, Rita Orën, Loredanën, Olta Gixharin dhe me kryeministrin Edi Rama. Bie në sy mungesa e fotove me bashkëshorten e tij./CNA

 

Lajmet e fundit nga