LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatures drop to zero degrees/ Cold day, but no rain

2022-11-25 08:06:00, Sociale CNA

Temperatures drop to zero degrees/ Cold day, but no rain

Our country will be affected by stable air masses which will bring alternating clear and cloudy skies during the first hours of the day, where the clearest will be in the western lowlands.

While the second part of the day will bring frequent cloudiness in almost the entire territory, but no precipitation is expected.

Air temperatures will continue to decrease in the morning and in the afternoon, fluctuating daily values ??from 0°C to 15°C.

The wind will blow light and medium at a speed of 35 km/h from the North direction, creating waves of 2 - 3 fronts on the sea coasts.

Ndërsa nesër me 26 Nëntor 2022, sipas MeteoAlb,pjesa e parë e ditës do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve në ultësirën perëndimore, por kalime të lehta të vranësirave pritet të ketë në zonat malore.

Ndërsa pasditja dhe orët vijuese do të sjellin në vendin tonë shtim gradula të vranësirave të cilat do të mund të gjenerojnë reshje të pakta dhe të izoluara shiu në zonat Jugore dhe pjesërisht në zonat Veriperëndimore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Lindor - Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga