LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Urgjent një përkthyes për Grida Dumën

2023-12-26 14:45:00, Satire Politike CNA
VIDEO/ Urgjent një përkthyes për Grida Dumën
Grida Duma

Grida Duma një vit më parë vendosi të shkëputej nga politika, duke u fokusuar plotësisht në botën e televizonit. Tashmë ajo drejton një emision në "prime time" në një televizion kombëtar në vend. 

Shpeshherë Duma është komentuar për fjalorin e tij, pasi përdor shpesh fjalë të huazuara nga italishta dhe anglishtja që shumë pak shqiptarë e kuptojnë. 

Madje ajo "shpik" edhe fjalë, që askush nuk i kupton.

Në momentin që Duma drejton emisionin, është urgjente një përkthyes për familjet shqiptare. 

Pra me pak fjalë të dëgjosh Dumën teksa moderon është një sfidë. Nuk e ke mendjen se çfarë thonë të ftuarit, por "vret" mendjen se çfarë po thotë moderatorja, ku e ka qëllimin e pyetjes që bën, apo çfarë përmban pyetja. 

Gjithçka duket qartë në videon e mëposhtme: 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

11:31 Satire Politike

Thank you Bajrom

Although our president has the name of a special day f...

Lajmet e fundit nga