LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro dhe paundi bien pikiatë/ Kursi i këmbimit, 8 qershor 2023

8 Qershor 2023, 07:31, Ekonomi CNA

Euro dhe paundi bien pikiatë/ Kursi i këmbimit, 8 qershor 2023

Sot, më 8 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 98.8 lekë dhe shitet me 100.3 lekë.

Euro blihet me 106.2 lekë dhe shitet 107.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 123 lekë dhe shitet me 124.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 108.7 lekë, ndërsa në shitje me 110.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.5 lekë dhe në shitje me 75.7 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./CNA.al

Euro dhe paundi bien pikiatë/ Kursi i këmbimit, 8 qershor 2023

Lajmet e fundit nga