LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro drejt barazimit me lekun/ Kursi i këmbimit, 1 qershor 2023

1 Qershor 2023, 07:21, Ekonomi CNA

Euro drejt barazimit me lekun/ Kursi i këmbimit, 1 qershor 2023

Sot, më 1 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 102 lekë dhe shitet me 103.2 lekë.

Euro blihet me 109.1 lekë dhe shitet 110.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 125.8 lekë dhe shitet me 127.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 111.6 lekë, ndërsa në shitje me 113 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.5 lekë dhe në shitje me 76.8 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./CNA.al

Euro drejt barazimit me lekun/ Kursi i këmbimit, 1 qershor 2023

Lajmet e fundit nga