LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Euro vijon të jetë në minimumin historik/ Kursi i këmbimit, 5 qershor 2023

5 Qershor 2023, 07:35, Ekonomi CNA

Euro vijon të jetë në minimumin historik/ Kursi i këmbimit,

Sot, më 5 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 100.5 lekë dhe shitet me 101.5 lekë.

Euro blihet me 108 lekë dhe shitet 109 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 125 lekë dhe shitet me 126.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 110.3 lekë, ndërsa në shitje me 111.2 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.7 lekë dhe në shitje me 76.5 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./CNA.al

Euro vijon të jetë në minimumin historik/ Kursi i këmbimit,

Lajmet e fundit nga