LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si asnjëherë më parë, euro në kuotën e 107 lekëve, paundi në 124 lekë/ Kursi i këmbimit

6 Qershor 2023, 07:28, Ekonomi CNA

Si asnjëherë më parë, euro në kuotën e 107

Sot, më 6 qershor 2023, dollari amerikan blihet me 100.1 lekë dhe shitet me 101.4 lekë.

Euro blihet me 107.5 lekë dhe shitet 108.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 124 lekë dhe shitet me 125.6 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 109.8 lekë, ndërsa në shitje me 111 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.3 lekë dhe në shitje me 76.4lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme./CNA.al

Si asnjëherë më parë, euro në kuotën e 107

Lajmet e fundit nga