Video-Shiu përmbyt Lezhën/ Dalin në sipërfaqe edhe ujërat e zeza, “zbrazet” Shëngjini

8 Qershor 2022, 13:44, Denoncim CNA
Video-Shiu përmbyt Lezhën/ Dalin në sipërfaqe edhe

Stuhi dhe reshje të dendura shiu kanë përfshirë Lezhën paraditen e sotme, duke shkaktuar edhe përmbytje në qytet.

Për më tepër në Shëngjin ujërat e zeza dolën në sipërfaqe, duke mbuluar një pjesë të akseve rrugore.

Moti i keq me stuhi dhe reshje shiu zbrazi edhe plazhet në zonën turistike të Shëngjinit.

Ndërkohë, kreu i PD-së, Sali Berisha, ka publikuar një video nga përmbytjet në qytet, ndërsa bashkëngjitur shkruan: “Kur të përmbysin dhe shirat e verës!

Lajmet e fundit nga