LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stop/ 3 vjet sorollatje për pronën, Stop e pajis me certifikatë brenda javës

16 Maj 2023, 22:37, Denoncim CNA

Stop/ 3 vjet sorollatje për pronën, Stop e pajis me certifikatë

Më 28 Prill, emisioni Stop në Tv Klan transmetoi problemin e denoncueses në lagjen Zguraj të Kavajës, Danjela Kola Laçi. Ajo është trashëgimtarja e një prone të blerë që në vitin ‘78, nga gjyshi i saj.

Nga gjyshi prona ka kaluar te 6 trashëgimtarët e tij dhe babai i saj nuk e kishte regjistruar për neglizhencë. Danjela tha se për tre vjet rresht është përpjekur të bëjë regjistrimin e pronës, por nuk ia ka dalë.

Në Kadastrën e Kavajës na thanë se aty regjistrohen vetëm pronat-shtet. Ato private i kanë kaluar Tiranës.

Gazetarja e Stop bisedo me Dorian Muratin, i cili tha se prona do të regjistrohet. E në fakt kështu ndodhi. Bashkë me zonjën ne shkuam në zyrat e Kadastrës në Rinas, ku mori zgjidhje problemi i Danjela Kola Laci. Brenda 1 jave ajo mori certifikatën e pronësisë./ tv.klan

Lajmet e fundit nga