LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto – Nuk ndalet Carlo Bollino me skandalet

9 Maj 2023, 21:54, Denoncim CNA
Foto – Nuk ndalet Carlo Bollino me skandalet
Carlo Bollino

Carlo Bollino nuk ka të ndalur me skandalet.

Dje ishte afati i fundit i publikimit të sondazheve që lidhen me zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë na e konfirmoi vetë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me një njoftim të publikuar në faqen zyrtare.

Foto – Nuk ndalet Carlo Bollino me skandalet

Edhe AMA i rikujtoi mediave se dje ishte afati i fundit i publikimit të sondazhe, por sot Bollino nxori një shkrim në median e tij, ku njoftonte se do të publikonte sondazhet e fundit.

Foto – Nuk ndalet Carlo Bollino me skandalet

Foto – Nuk ndalet Carlo Bollino me skandalet

CNA bëri një shkrim, ku vinte në dukje se publikimi i tyre në mediat e Bollinos ishte në shkelje të ligjit.

Por edhe pas rikujtesës së CNA, Carlo Bollino nuk u tërhoq. I vetëdijshëm se po shkelte afatet e KQZ-së, Bollino ka publikuar këtë mbrëmje sondazhet e radhës.

Kështu, ai sfidoi KQZ-në dhe AMA-n, duke nxjerrë sondazhet në një kohë kur kanë kaluar afatet ligjore. Carlo Bollino shkeli kështu “me dy këmbë” Kodin Zgjedhor për t’i bërë shërbimin qeverisë me disa anketime në favor të Rilindjes.

Në fakt, ky është një skandal që duhet të ngrejë këmbanë alarmi, pasi një media po shkel ligjin me vetëdije të plotë./ CNA.al

Foto – Nuk ndalet Carlo Bollino me skandalet

Lajmet e fundit nga