LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mashtrim me mesazhe/ Si po futen në kurth qytetarët

22 Janar 2024, 14:54, Denoncim CNA

Mashtrim me mesazhe/ Si po futen në kurth qytetarët

Policia e Shtetit denoncoi dje një skemë mashtrimi nëpërmjet mesazheve në aparatet celulare.

Persona të paidentifikuar dërgojnë mesazhe kryesisht te përdoruesit e “Iphone”-ve dhe u premtojnë qytetarëve të ardhura të konsiderueshme.

CNA ka siguruar një mesazh kurth këtë të hënë.

SMS-ja ka mbërritur në telefon me iMessage, mesazhe nga një adresë iCloud-i që duket se është false.

Mesazhi i siguruar nga CNA i adresohet një personi në emër të postës shqiptare. Qytetarët duhet të kenë kujdes nga këto mesazhe mashtrimi dhe të denoncojnë çdo rast në polici./ CNA

Mashtrim me mesazhe/ Si po futen në kurth qytetarët

Lajmet e fundit nga