LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi: 3 gjyqtarët që i dhanë vulën Alibeajt, janë kërcënuar me jetë

16 Mars 2023, 22:56, Denoncim CNA

Denoncimi: 3 gjyqtarët që i dhanë vulën Alibeajt, janë

3 gjyqtarët që i dhanë vulën grupit të Enkelejd Alibeajt, janë kërcënuar me jetë.

Këtë pretendim e ka ngritur mbrëmjen e sotme sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka.

Ai tha në emisionin e Erla Mëhillit se gjyqtarët janë kërcënuar  familjarisht dhe me vendin e tyre të punës nëse do t’i jepnin të drjetë PD-së së Rithemelimit.

“Ata gjyqtarë janë kërcënuar me jetë. Treshja e gjyqtarëve është kërcënuar me jetë, me familje, me karrierë. Ata që u detyruan të merrnin vendim t’ia japin logon pengun. Janë kërcënuar dhe kanë shkuar kërcënimie shumëfishe. Shko pyeti, jo nga ne. Unë nuk jam për të kërcënuar, problemin e kam me Edi Ramën”, theksoi Noka./ CNA

Lajmet e fundit nga