Connect with Us

Politikë

Balluku jep lajmin/ Shërbimi i kontrollit teknik të automjeteve do ofrohet sërish nga shteti
Politikë 22:04 - 1 Dhjetor, 2020

Balluku jep lajmin/ Shërbimi i kontrollit teknik të automjeteve do ofrohet sërish nga shteti

Pas 11 vitesh menaxhim nga privati, shërbimi i kontrollit teknik të automjeteve do të ofrohet sërish nga shteti. Ky është lajmi i dhënë nga ministrja e...

“Do hapim tenderin për Tunelin e Llogarasë”/ Balluku: Punimet do nisin në mars
Politikë 21:25 - 1 Dhjetor, 2020

“Do hapim tenderin për Tunelin e Llogarasë”/ Balluku: Punimet do nisin në mars

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku dha lajmin se qeveria do të hapë tenderin për Tunelin e Llogarasë. Balluku tregoi se tenderi do të qëndrojë 60 ditë...

Projeksionet e ''zymta'' të FMN-së/ Dorian Teliti: Të veprohet sa nuk është vonë
Politikë 21:10 - 1 Dhjetor, 2020

Projeksionet e “zymta'” të FMN-së/ Dorian Teliti: Të veprohet sa nuk është vonë

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) publikoi të hënën raportin për Shqipërinë, ku mes tjerash thuhet se pandemia Covid bëri që deficiti të arrijë në 10 për qind...

Ylli Manjani: Aktet Normative kanë prishur hierarkinë kushtetuese
Politikë 20:32 - 1 Dhjetor, 2020

Ylli Manjani: Aktet Normative kanë prishur hierarkinë kushtetuese

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se në mënyrë të paprecedentë qeveria ka ndryshuar pesë herë Aktin Normativ për pandemisë, duke hedhur poshtë të gjitha ligjet...

Qeverisja në pandemi/ Avokati Vishaj: Politikanët t’i kërkojnë falje shqiptarëve
Politikë 20:02 - 1 Dhjetor, 2020

Qeverisja në pandemi/ Avokati Vishaj: Politikanët t’i kërkojnë falje shqiptarëve

Rritja e rasteve të infektuarve me Covid-19 në Shqipëri ka detyruar qeverinë të nxjerrë akte normative për të vendosur kufizime ndaj qytetarëve. Qeveria thotë se vendosja...

Paralajmëron Ngjela/ Shqipëria s'do hyjë kurrë në BE me këtë strukturë korruptive
Politikë 19:43 - 1 Dhjetor, 2020

Paralajmëron Ngjela/ Shqipëria s’do hyjë kurrë në BE me këtë strukturë korruptive

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar për mos hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Ngjela deklaron se eliminimi i korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritja e...

Politikë 18:17 - 1 Dhjetor, 2020

PD denoncon Safet Gjicin/ Ka përfituar 37 milionë dollar tendera për rindërtimin e shtëpive

Partia Demokratike denoncoi sot kryebashkiakun e Kukësit Safet Gjici që sipas tyre ka përfituar 37 milionë dollarë tendera për rindërtimin e shtëpive të dëmtuara nga tërmeti....

“Rama është më i djathtë se Basha”/ Patozi tregon me kë ka kontaktuar për të bashkëpunuar
Politikë 17:34 - 1 Dhjetor, 2020

“Rama është më i djathtë se Basha”/ Patozi tregon me kë ka kontaktuar për të bashkëpunuar

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi tha se ka qenë në kontakt me komponentë të tjerë të politikës për të bashkëpunuar në zgjedhjet e ardhshme të...

“Vendimet në PD dhe PS i merr një njeri i vetëm”/ Patozi: Basha është humbësi i zgjedhjeve
Politikë 17:24 - 1 Dhjetor, 2020

“Vendimet në PD dhe PS i merr një njeri i vetëm”/ Patozi: Basha është humbësi i zgjedhjeve

Koordinatori i Bindjes Demnokratike Astrit Patozi u shpreh se Partia Demokratike nuk është ajo që ka qenë më përpara kur pjesë e saj kanë qenë shumë...

Universitetet të mbyllura deri në pranverë?/ Rama sqaron studentët
Politikë 17:16 - 1 Dhjetor, 2020

Universitetet të mbyllura deri në pranverë?/ Rama sqaron studentët

Në bashkëbisedimin ‘live’ me qytetarët, kryeministri Edi Rama është pyetur dhe  nëse universitetet do të qëndrojnë të mbyllura deri në pranverë. Megjithatë, Rama është treguar skeptik,...