Connect with Us

Politikë

“Bandat dhe krimi po fitojnë terren çdo ditë”/ Këlliçi “kryqëzon”Lleshajn: I paaftë
Politikë 11:06 - 22 Shtator, 2020

“Bandat dhe krimi po fitojnë terren çdo ditë”/ Këlliçi “kryqëzon”Lleshajn: I paaftë

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ngre alarmin teksa thekson se bandat dhe krimi po fitojnë terren çdo ditë e më shumë. Sipas Këlliçit, inekzistenca e shtetit...

Bllokim masiv në brigjet e Tasmanisë/ Ngordhin 90 balena në Australi
Politikë 10:45 - 22 Shtator, 2020

Bllokim masiv në brigjet e Tasmanisë/ Ngordhin 90 balena në Australi

Ekipet e shpëtimit kanë janë përpjekur që të shpëtojnë qindra balena, të cilat kishin ngecur në rërën e brigjeve të ishullit australian, Tasmania, ndërkohë që dhjetëra...

Kostoja e lartë e subvencionimit të biznesit me para publike
Politikë 10:10 - 22 Shtator, 2020

Kollomoqi i mykyr që na jep çdo ditë qeveria

Nga Klodian Tomorri Gjatë viteve 80’, teksa zizat e Partisë transportonin në autokolonë misër nga Lushnja në Berat, njëri nga magazinierët e rezervave të shtetit në...

KAP
Politikë 09:41 - 22 Shtator, 2020

KPA mbyll hetimin gjyqësor për Donika Prelën/ Ja çfarë ndodhi gjatë seancës

Përfaqësuesja ligjore e prokurores Donika Prela i kundërshtoi të gjitha prapësimet e Komisionerit Publik lidhur me provat e reja të dorëzuara nga subjekti. KPA e rrëzoi...

Politikë 09:36 - 22 Shtator, 2020

GJKKO i sekuestroi pasurinë/ Kush është Kelmend Balili dhe lidhjet me LSI

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka vendosur konfiskimin e pasurive të Kelmend Balilit, i njohur ndryshe si “Eskobar i Ballkanit”. SPAK...

“Nuk mund të na marrin për budallenj”/ Rudina Hajdari ngre tonet: Kjo është e pandershme dhe antikushtetuese
Politikë 08:50 - 22 Shtator, 2020

“Nuk mund të na marrin për budallenj”/ Rudina Hajdari ngre tonet: Kjo është e pandershme dhe antikushtetuese

Deputetja demokrate Rudina Hajdari ka komentuar propozimin e PS-së, për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. E ftuar në A2 CNN, deputetja Hajdari e ka cilësuar si të...

Rama një ‘delivery boy’/ Ish ambasadori i hakërrehet kryeministrit: Na ka bërë të dukemi qesharakë në sytë e botës
Politikë 23:16 - 21 Shtator, 2020

Rama një ‘delivery boy’/ Ish ambasadori i hakërrehet kryeministrit: Na ka bërë të dukemi qesharakë në sytë e botës

Ish-ambasadori shqiptar në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Agim Nesho ka qenë i ftuar në Syri tv mbrëmjen e sotme ku është diskutuar për marrëveshjen e...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Delegacioni francez-politikanëve: Kujdes, garantoni funksionimin e drejtësisë
Politikë 22:40 - 21 Shtator, 2020

Zgjedhjet e 25 prillit/ Delegacioni francez-politikanëve: Kujdes, garantoni funksionimin e drejtësisë

Drejtësia dhe zgjedhjet janë dy çështjet kryesore që duhet të bindin Francën për të hapur dritën jeshile të negociatave me Shqipërinë. Një delegacion prej 6 deputetësh...

“Nuk zbres në nivelin e gjuhës së presidentit”/ Balla i përgjigjet “kërcënimeve” të Metës
Politikë 22:37 - 21 Shtator, 2020

“Nuk zbres në nivelin e gjuhës së presidentit”/ Balla i përgjigjet “kërcënimeve” të Metës

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka komentuar deklaratat “kërcënuese” të presidentit Ilir Meta, bërë  ndaj Edi Ramës  e mazhorancës disa ditë më parë....

“Nënshkruat natën dhe e prishtët ditën”/ Balla debaton ashpër me analistin: Mos dëgjoni përrallat e Lulit
Politikë 22:16 - 21 Shtator, 2020

“Nënshkruat natën dhe e prishtët ditën”/ Balla debaton ashpër me analistin: Mos dëgjoni përrallat e Lulit

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka debatuar ashpër mbrëmjen e sotme në ‘Open’ analistin Gjekmarkaj. Debati u zhvillua kur Gjekmarkaj foli me tone...