LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbutet drejtësia/ Nxjerr nga qelia Gjokutajn dhe dy të tjerët

2 Shkurt 2023, 12:39, Aktualitet CNA

Zbutet drejtësia/ Nxjerr nga qelia Gjokutajn dhe dy të tjerët

Gjykata e Apelit ka liruar nga qelia ish-sekretarin e Ministrisë së Financave, Arlind Gjokutaj.

Ndaj Gjokutajt, i cili akuzohet shpërdorim detyre, duke dëmtuar arkën e shtetit me 1.2 milionë euro, është dhënë masa  “arrest shtëpie”.

E njëjta masë është dhënë edhe për dy zyrtarët e tjerë, Alban Ruli dhe Ilir Thana./CNA.al

Lajmet e fundit nga