LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mos gënje”/ Enno Bozdo përplaset me ekspertin e ekonomisë për Portin e Durrësit

1 Shkurt 2023, 22:47, Aktualitet CNA
“Mos gënje”/ Enno Bozdo përplaset me ekspertin e
Anëtari i Kryesisë së PD-së, Eno Bozdo

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Eno Bozdo, është përplasur mbrëmjen e sotme me ekspertin e ekonomisë, Fatos Çoçolin, për projektin e portit të Durrësit.

Çoçoli tha në emisionin e Eni Vasilit se projekti i Portit të Durrësit rrit imazhin e vendit tone, ndërsa Bozdo nuk ka rënë dakord.

Ky i fundit kundërshtoi ekspertin e ekonomisë dhe e cilësoi gënjeshtër deklaratën e tij.

“Mos gënje. Nuk është projekt turizmi, por ndërtimi. Nuk ka lidhje fare me turizmin. Atë që Rama e propagandon si turizëm është mashtrim i pastër. Është projekt pasurimi nëpërmjet ndërtimit. Ndërsa ne flasim këtu ata shesin apartamente”, theksoi demokrati./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga