LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Korrupsioni, problem madhor”/ Ironizon Shehaj: 220 mijë dollarë kanë vetëm kafet

1 Shkurt 2023, 22:10, Aktualitet CNA
“Korrupsioni, problem madhor”/ Ironizon Shehaj: 220 mijë
Brisida Shehaj

Koordinatorja Kombëtare e Luftës kundër Korrupsionit në Partinë e Lirisë, Brisida Shehaj është shprehur se korrupsioni në Shqipëri është kthyer në problem madhor. Sipas Shehajt dështimet janë të njëpasnjëshme , edhe në reformën në drejtësi.

Ajo hodhi akuza duke u shprehur se në Shqipëri, 220 mijë dollar shkojnë kafet, ndërsa nuk lë pa përmendur edhe rastin e Rozeta Dobit, duke ironizuar se edhe pastrueset kanë më shumë para.

 “Problemi në Shqipëri, mendoj se është shumë keq. Pra kjo do të thotë se kemi një reformë në drejtësi të dështuar. Ndërkombëtarët duhet të bënin  vlerësimin e parave të tyre se si u ngrit dhe u bë kjo reformë. Ne ecim dështim pas dështimi. Këta tanët 220 mijë dollar i kanë kafe, pastrueset kanë më shumë lekë,  për Rozetën është fjala, patjetër. Këtu tek ne drejtësia bën shoë dhe jo drejtësi. Duhet ndryshim sistemi dhe jo një arnim. Pra një pikë apo dy pikë përmirësim është shumë skandaloze. Këtu problem është shumë i madh sepse paraja e pisët është rrënjosur thellë dhe dëmet do të jenë afatgjatë. Shqipërisë problemi i vjen nga sistemi, nga koka, drejtuesi. Kur t’i dëgjon që kryeministri arrin të korruptojë deri në nivele të tilla, nuk kemi ç’të themi”, u shpreh ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga