LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sot, Dita e Diasporës/ Mesazhi i Ramës për shqiptarët që jetojnë jashtë kufijve

18 Dhjetor 2022, 09:34, Aktualitet CNA
Sot, Dita e Diasporës/ Mesazhi i Ramës për shqiptarët
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, në Ditën kombëtare të Diasporës, ka shprehur mirënjohjen dhe respektin e tij për shqiptarët që jetojnë jashtë vendit si dhe ata që pas viteve në emigracion kthehen dhe investojnë dijet e tyre në atdhe.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se ata janë shembuj frymëzues suksesi morali dhe financiar për shqiptarët që jetojnë ende jashtë kufijve të Shqipërisë.

Mirëmëngjes dhe në Ditën e Diasporës me përuljen plot respekt për të gjithë shqiptarët që jetojnë e punojnë jashtë, po edhe me mirënjohjen e admirimin për plot të tjerë që janë kthyer në atdhe për të investuar dijet e fituara bashkë me kursimet në emigracion, duke u bërë shembuj frymëzues suksesi moral e financiar për ata që janë ende jashtë, ju uroj një të diel të bukur”, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga