LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“U plaka”/ Rama tregon për problemet me tensionin: Ja këshilla që më dha doktori

17 Dhjetor 2022, 19:29, Aktualitet CNA
“U plaka”/ Rama tregon për problemet me tensionin: Ja
Kryeministri Edi Rama me mjekun

Pasditen e sotme, kryeministri Edi Rama, u ka dorëzuar certifikata mirënjohje mjekëve dhe infermierëve të QSUT-së.

Gjatë takimit Rama ndau me ta këshillën që i kishte dhënë një mjek, në kohën kur ishte kryetar bashkie dhe kishte pasur probleme me tensionin.

“Më tha do marrësh një karamele të vogël çdo mëngjes dhe nuk do kesh probleme. I thashë po ç’bëhet kështu, u plaka. M'u përgjigj: Nuk u plake por u poqe”, tha ndër të tjera Rama.

Unë falënderoj Dr. Artanin, madje dua të zbuloj një sekret. Fillova të shoh lëkundjet e tensionit dhe e falënderoj me vete shpeshherë sepse ma ka stabilizuar tensionin në mënyrë sekrete. Ky është vetëm një nga faktet e mira të fshehura lidhur me shërbimin mjekësor. E them këtë për të gjithë ata që dyshojnë se mjekët tanë japin ekspertizën e duhur gjatë vizitave.

Kur më vizitoi doktori unë isha kryetar bashkie dhe më tha do marrësh një karamele të vogël çdo mëngjes dhe nuk do kesh probleme. I thashë po ç’bëhet kështu, u plaka. M'u përgjigj: Nuk u plake por u poqe”, tha kryeministri, Edi Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga