LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do jesh përherë i shtrenjti ynë!”/ Nëna e Sokol Olldashit rrëqeth me dedikimin prekës në 50 vjetorin e tij

17 Dhjetor 2022, 17:54, Aktualitet CNA
“Do jesh përherë i shtrenjti ynë!”/ Nëna e Sokol
Sokol Olldashi

Nëna e të ndjerit Sokol Olldashit, Kozeta Mamaqi, e ka përkujtuar sot, në ditën ku ai do të festonte 50 vjetorin e lindjes, duke i dedikuar fjalët më prekëse.

Në një fotografi, të publikuar nga tezja e Sokol Olldashit, Yllka Mamaqi,  ajo kujton një nga mënyrat se si i shprehte dashurinë, kur ishte i vogël.

“I miri im, të dua shumë, sa “Qielli”, më thoshe ti dhe hapje krahët për demonstrim, kur ishe në moshën e kësaj fotoje”, kanë qenë fjalë e shkruara nga e ëma.

“Zemra e mamit…Sot do te festonim 50-vjetorin tend bir…, por sic shkruan tezja jote, ne do ta festojme, sepse ti je e do te jesh perhere i shtrenjti yne, Kol! I miri im, te dua shume, sa “Qielli”, me thoshe ti dhe hapje krahet per demonstrim, kur ishe ne moshen e kesaj fotoje…Te dua shpirt…pafundesisht!”, shkruan Kozeta Mamaqi, e ëma e Sokol Olldashit./ CNA.al

“Do jesh përherë i shtrenjti ynë!”/ Nëna e Sokol

Lajmet e fundit nga