LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tito që pinte nga dy nëna dhe të mirat e emigracionit”/ Si e sheh Gjergj Luca ikjen e shqiptarëve

17 Dhjetor 2022, 18:39, Aktualitet CNA
“Tito që pinte nga dy nëna dhe të mirat e
Sipërmarresi dhe biznesmeni Gjergj Luca

“Njerëzit janë si bletët, shkojnë në lulen që iu pëlqen, marrin nektarin dhe mjaltin e bëjnë tek foleja e vet”.

Kështu e sheh sipërmarrësi Gjergj Luca, fenomenin e emigracionit. Gjatë një interviste me gazetaren Suela Demiri, biznesmeni është shprehur se nuk e sheh si një plagë të madhe emigracionin por si një mudnësi zhvillimi për vendin tonë.

Pse është i mirë emigracioni? Emigracioni, plagë e madhe. Unë nuk e shoh kështu. Përkundrazi, emigracionin e shoh mundësi shumë të madhe për të zhvilluar vendin tonë.Në kohën e ish Jugosllavisë, Tito që kanë qenë një nga burrat më të mençur të kampit socialist, i cili pinte nga të dy cicat e kampit socialist dhe të kampit kapitalist.

Kur i thanë se u liberalizua ish Jugosllavia, bënë provën e parë, shkonin në të gjithë Europën, lëviznin, thanë ç’është kështu, po të ikin njerëzit, ca bëhet. Jo thotë njerëzit janë si bletët dhe bletët shkojnë në atë lule që i pëlqen dhe merr nektarin dhe mjaltin vjen dhe e bën tek foleja e vet. Unë emigracionin e shoh në këtë formë”, ka deklaruar sipërmarrësi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga