LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Radhima, Orikumi dhe Llogaraja, prej dy orësh pa energji elektrike

5 Gusht 2023, 12:05, Aktualitet CNA

Radhima, Orikumi dhe Llogaraja, prej dy orësh pa energji elektrike

Disa zona në jug të vendit kanë mbetur pa energji elektrike.

CNA ka mësuar se pa drita kanë mbetur Radhima, Orikumi dhe Llogaraja. Këto zona nuk kanë energji elektrike prej rreth dy orësh.

Shkak për mungesën e energjisë elektrike janë bërë defektet, të përforcuara edhe nga reshjet e shiu dhe moti i keq.

Ende nuk ka një reagim zyrtar lidhur me këtë çështje, ndërsa pritet ndërhyrja për rikthimin e energjisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga