LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla nis ditën në Aeroportin “Nëne Tereza”: 1 milionë pasagjerë do të hyjnë e dalin gjatë Gushtit në këtë pikë kalimi

5 Gusht 2023, 09:31, Aktualitet CNA

Balla nis ditën në Aeroportin “Nëne Tereza”: 1

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla e ka nisur ditën në Aeroportin “Nëne Tereza”.

Ai ka bërë një inspektim të situatës në terren.

Balla thotë se plot 1 milionë pasagjerë do të hyjnë dhe dalin nga Shqipëria gjatë muajit Gusht në këtë pikë kalimi kufitar dhe policia po bën një punë të shkëlqyer.

“E nisa ditën në Aeroportin “Nëne Tereza”, ku Policia Kufitare po bën një punë të shkëlqyer për menaxhimin e fluksit të udhëtarëve. Plot 1 milionë pasagjerë do të hyjnë dhe dalin nga Shqipëria gjatë muajit Gusht në këtë pikë kalimi kufitar.”, shkruan Balla në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga