LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zbardhen e-mailet e Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit

4 Gusht 2023, 21:41, Aktualitet CNA

Zbardhen e-mailet e Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit

CNA publikon një pjesë të e-maileve të dy  bosëve të inceneratorëve, Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit të cilat tashmë janë zbardhur.

Më poshtë gjeni një pjesë të komunikimit që ka pasur mes tyre.

Në e-mailin e datës 08.06.2018, Mirel Mërtiri, i përgjigjet Fabrizio Strobino-s, duke i kërkuar takim me stafin e shoqërisë italiane “Paul Wurth”për të avancuar me projektin e Inceneratorit të Tiranës.

Më 02.11.2018, është zhvilluar një takim në Duseldorf (Gjermani), ku Zoto dhe Mërtiri kanë qenë përfaqësuesit e vetëm të “Integrated Energy BV”. Ndërsa më 07.09.2018, Mërtiri i shkruan Zotos:

“Shumë prioritete janë lënë në hije. Nuk dua që të më ndërhysh në listën e pagesave. Përse jam rrugëve, nuk do të thotë se nuk kam përparësi në ecurinë e punëve apo mbarëvajtjen. Unë s’jam aty, por s’mund të lejoj që Financa (e përpunuar nga ty) të më hedhë hi syve me miratimin tend. Bashkë i kemi ndarë detyrat. Mund të diskutojmë për çdo gjë, por jo të përpunojmë njëri-tjetrin.”

Ka pasur dhe një kthim përgjigje të Zotos ndaj Mërtirit më 07.09.2018.

“Të më falësh! Sinqerisht të siguroj se nuk do të ndodhë më ndërhyrja për sa thua ti. Besoj që nuk kemi më nevojë ta bëjmë këtë diskutim.”, shkruan Zoto në e-mail.

Pas këtij e-maili ka pasur dhe një email të radhës nga Mertiri i cili i shkruan Klodian Zotos: “Faleminderit zemra!”/CNA.al

Zbardhen e-mailet e Klodian Zotos dhe Mirel Mërtirit

 

Lajmet e fundit nga