LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Forcat blu pranë fëmijëve, për t’iu ridimensionuar imazhin e policisë

5 Gusht 2023, 09:52, Aktualitet CNA

Forcat blu pranë fëmijëve, për t’iu ridimensionuar

Policia ka bërë publike një video në të cilën shfaqen punonjës të policisë me fëmijë në situata të ndryshme.

Në një moment shfaqet punonjësi i policisë teksa ndihmon fëmijët të kalojnë rrugën. Në një tjetër kanë hipur një fëmijë mbi motorin që përdorin punonjësit e policisë.

Sipas tyre e gjitha bëhet për t’iu ridimensionuar imazhin e punonjësit të Policisë, fëmijëve.

Përveç se te forca e ligjit, Policia e Shtetit e përmbush misionin e saj duke u mbështetur te humanizmi, respekti, parimi se qytetari është më i rëndësishmi, interesi më i lartë të fëmijëve dhe te vlera të tjera të shoqërisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga