LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protestuesit, në pranga/ Berisha i “kërcet dhëmbët” policisë

21 Shkurt 2024, 18:56, Aktualitet CNA

Protestuesit, në pranga/ Berisha i “kërcet

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar ministrin Taulant Balla dhe autoritetet të mos prekin dhe të lirojnë protestuesit ndryshe do të ndahen keq.

Berisha u ka bërë thirrje policëve të mos zbatojnë urdhrat e e ministrave kriminelë që mbrojnë krimet e tyre.

“Paralajmërojmë banditët mos prekni protestues paqësor se do të ndaheni shumë keq.

Mos zbatoni urdhra të ministrave kriminelë që mbrojnë krimet e tyre. Lironi menjëherë protetsuesit paqësorë”, tha Berisha në tubimin e ditës së sotme. / CNA

Lajmet e fundit nga