LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

FOTOT-Nis mbledhja e drejtuesve të qarqeve në PS

21 Shkurt 2024, 17:46, Aktualitet CNA

FOTOT-Nis mbledhja e drejtuesve të qarqeve në PS

Ka nisur në selinë rozë mbledhja e drejtuesve të qarqeve.

Të parët që kanë mbërritur në mbledhje kanë qenë kryeministri Edi Rama , kryebashkiaku Erion Veliaj, ministri Ulsi Manja dhe ish ministri Damian Gjiknuri.

Gjatë mbledhjes do të diskutohet për riorganizmin e partisë në bazë.

Asambleja e PS me anëtarët e partisë do jetë online.

Kujtojmë se në asamblenë e PS-së të mbajtur pak ditë më parë, e cila u zhvillua me dyer të mbyllura, Rama pati rezerva për strukturën e PS-së në Kavajë.

Rama i kërkoi kryebashkiakut Erion Veliaj dhe deputetit Etjen Xhafaj që të raportojnë emrat e anëtarëve dhe drejtuesve socialistë që nuk kanë plotësuar objektivat në Bashkinë e Kavajës.

Po ashtu ai ka shprehur pakënaqësi dhe rezerva për performancën e ish-ministrave, të cilët pasi janë larguar nga postet kanë zbehur angazhimin e tyre./ CNA

Lajmet e fundit nga