LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Projektligji i Zonave të Mbrojtura/ Protestë para Parlamentit

22 Shkurt 2024, 10:02, Aktualitet CNA

Projektligji i Zonave të Mbrojtura/ Protestë para Parlamentit

Aktivistë dhe përfaqësues të Shoqërisë Civile janë ngritur këtë të enjte në protestë.

Ata kanë dalë përpara Kuvendit të Shqipërisë për të kundërshtuar projektligjin për Zonat e Mbrojtura, që pritet të votohet në seancën plenare.

Protestuesit kanë dalë me banderola, ndërsa në njërën prej tyre thuhet: Mos votoni projektligjin masakrues të Zonave të Mbrojtura!

Kjo thirrje shkon për deputetët pak çaste para nisjes së seancës në Parlament./ CNA

Lajmet e fundit nga