LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazh/ Si e vlerësoni protestën e opozitës?

22 Shkurt 2024, 07:53, Aktualitet CNA

Sondazh/ Si e vlerësoni protestën e opozitës?

CNA ka hapur një sondazh në lidhje me protestën e zhvilluar pasditen e së martës, e cila u thirr nga Partia Demokratike dhe aleatët e saj.

CNA ka shtruar pyetjen: Si e vlerësoni protestën e opozitës?

Opsionet për të shprehur qëndrimin tuaj në sondazh janë 3: “Pozitive”, “Duhet sërish”, “Nuk vlen”.

CNA ju fton të jepni vlerësimin tuaj për protestën kombëtare të opozitës.

Poll

Kujtojmë se të martën dhjetëra mijëra qytetarë iu përgjigjën thirrjes së opozitës së bashkuar dhe zbarkuan në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Qytetarë të shumtë erdhën nga disa qytete për të protestuar kundër kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij.

Në përmbyllje të protestës pati edhe tensione të vogla, pasi u hodhën flakadanë dhe tymuese drejt godinës së kryeministrisë.

Protesta përfundoi me disa të shoqëruar në polici./ CNA

Lajmet e fundit nga