LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk kontrollonin automjetet/ Gjykata liron kundrejt garancisë 2 doganierët e Kakavijës

27 Dhjetor 2023, 18:58, Aktualitet CNA
Nuk kontrollonin automjetet/ Gjykata liron kundrejt garancisë 2
Foto ilustruese

Gjykata e Gjirokastrës ka liruar kundrejt garancisë 2 dogënierët e arrestuar nën akuzën se kalonin mallëra pa kryer kontrolle në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës.

 2 doganierët janë shtetasit me iniciale A.A dhe E.SH.

Ndërkohë u shpallën në kërkim 4 zyrtarët të tjerë: A.M., me detyrë Doganier i parkimit, si dhe e 3 punonjësve të Antikontrabandës, F.R., N.S. dhe G.SH.

Në prangat e policisë kanë rënë edhe 6 drejtues të automjeteve dhe posedues të mallrave të importuara të cilët po ashtu u liruan./ CNA 

Lajmet e fundit nga