LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet shqiptari në Itali/ Qentë i zbulojnë 2 kg kokainë dhe mbi 12 mijë euro në makinë

27 Dhjetor 2023, 18:14, Aktualitet CNA
Arrestohet shqiptari në Itali/ Qentë i zbulojnë 2 kg kokainë
jë qen nuhatës droge në veprim

Një shqiptar është vënë këtë të mërkurë në prangat e policisë pasi akuzohet për prodhim dhe trafikim të substancave narkotike.

Ai u pikas nga  qeni ushtarak si dhe një qen nuhatës droge në  San Benedetto del Tronto gjatë një operacioi të Guardia di Finanza.
Në mjetin që po drejtohej nga shqiptari dhe ku gjendeshin dhe një burrë e një grua pasagjer u gjetën 2 kg kokainë , së bashku një shumë parash prej 12.290,00 euro.

Si lënda narkotike ashtu edhe paratë u sekuestruan. Ndaj pasagjerëve që ndodheshn në mjet ka nisur një hetim./ CNA


 

Lajmet e fundit nga