LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Emrat/ Mbahet ceremonia “Mësuesi i vitit 2023”, ndahen çmimet

27 Dhjetor 2023, 18:50, Aktualitet CNA
Emrat/ Mbahet ceremonia “Mësuesi i vitit 2023”, ndahen
Ministrja e Arsimit dhe Sportit Ogerta Manastirliu

Këtë të mërkurë 2023 u zhvillua ceremonia e vlerësimit të “Mësuesi i vitit 2023” 

Në këtë ceremoni janë vlerësuar me çmime 10 mësues dhe dy ekipe nga shkollat e mesme dhe 9-vjeçare në të gjithë vendin.

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Ogerta Manastirliu, gjatë fjalës së saj në ceremony shprehi mbështetjen e qeverisë shqiptare për rritjen historike të pagave të mësuesve të arsimit parauniversitar brenda vitit 2024.

Më poshtë gjeni çmimet që janë ndarë dhe mësuesit që I kanë marrë ato:

Tre çmimet për “Mësuesi i vitit 2023” ju dha mësueseve:  Adela Puca nga shkolla 9-vjeçare, “Demir Gashi”, Peshkopi, mësuese Oderina Ndreu nga gjimnazi "Asim Zeneli", Gjirokastër dhe mësues Ramazan Zaimi nga shkolla e Vidhanit në Gramsh.

Çmimi “Mësues Promotor i Talenteve 2023” ju dha mësueses Alketa Nikolla nga shkolla e mesme artistike, "Jan Kukuzeli" në Durrës.

Çmimi “Mësuesi Special 2023” ju dha mësuese Nertila Hoxha nga shkolla 9-vjeçare "Liri Kazazi" në Lushnjë.

Çmimi “Mësuesi i Dalluar 2023" ju dha mësuese Matilda Hoxha, drejtore e shkollës 9-vjeçare “Riza Spahiu”, në Kukës.

Çmimi “Psikologu/punonjësi social 2023” ju dha mësuese Majlinda Toma nga Gjimnazi "Hydajet Lezha" në Lezhë.

Çmimi “Trajneri sportiv 2023” ju dha mësues Ardit Lamës nga shkolla "Lef Sallata" në Vlorë.

Çmimi “Mësuesi Mjeshtër 2023” ju dha mësuese Edlira Tabaku, nga gjimnazi "Babë Dudë Karbunara" në Berat.

Çmimi “Mësuesi Novator 2023” ju dha mësueses  Emirjeta Luzi, mësuese e Informatikës në shkollën e mesme "Sami Frashëri", Tiranë.

Çmimi "Ekipi më i mirë 2023" për shkollat  9-vjeçare ju dha shkollës 9 vjeçare "Mësonjëtorja e Parë Shqipe", Korçë.

Çmimi "Ekipi më i mirë 2023" për shkollat e mesme ju dha gjimnazi "28 Nëntori" në Shkodër./ CNA

Lajmet e fundit nga