LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk i kam kushtuar vëmendje, s’është i rëndësishëm"/ Fevziu 'injoron' Alibeajn

30 Maj 2022, 21:42, Aktualitet CNA
“Nuk i kam kushtuar vëmendje, s’është i
Blendi Fevziu

Gazetari Blendi Fevziu, i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" , duke komentuar situatën politike, tha se Alibeajt, i cili sot pretendon se përfaqëson këtë parti, nuk i ka kushtuar shumë vëmendje si figurë politike, sepse nuk e sheh si të rëndësishëm. 

Ai deklaroi se PD-ja po shkon drejt çarjes përfundimtare dhe se situata e krizës së opozitës, ka favorizuar dhe ka qenë një bonus i madh për qeverinë e Edi Ramës. 

"Si fenomen nuk i kam kushtuar shumë vëmendje (Alibeajt), sepse do të ishte njeri shumë i rëndësishëm t'i kushtoja kaq vëmendje. Alibeaj nuk ka mbështetje në bazën e partisë.

PD-ja po shkon drejt çarjes së plotë. Një pjesë e madhe dhe një më e vogël. Sa e vogël është njëra pjesë nuk di ta them, mund të jetë në kufijtë e ekzistencës parlamentare.
Do të kemi një palë zgjedhje, nëse do të hyjnë PD-ja dhe Shtëpia e Lirisë, do të përsëritet ajo që ndodhi më 6 mars.

Pra, në fund kemi një bonus për Edi Ramën dhe mazhorancën. Besoj se Alibeaj mendon që mund të mbijetojë përmes kontestimit të Berishës”, tha ai./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga