LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe arnime, bashkia nuk reagon

30 Maj 2022, 17:31, Aktualitet CNA
Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe
Gjendja e rrugës "Sali Nivica"

Ndonëse është kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana ende ka shumë probleme me infrastrukturën.

Një nga vështirësitë që banorët hasin çdo ditë janë rrugët e prishura, me arnime dhe me gropa.

Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, sot CNA.al ka sjellë disa foto të tjera, ku shihet qartë se me çfarë i duhet qytetarëve të përballen çdo ditë.

Prej më shumë se një muaji banorët që jetojnë në rrugën Sali Nivica, tek ish-Tregu Elektrik, përballen me rrugën e shkatërruar që ia bën më të vështirë jetesën.

Deri më tani bashkia e Tiranës nuk ka marrë asnjë masë për shtrimin e kësaj rruge, e cila nuk është e vetmja.

Në fakt, problematika të tilla mund të shohim pothuajse në çdo lagje të Tiranës, ndaj i bëjmë thirrje autoriteteve vendore të marrin masa për përmirësimin e infrastrukturës.

CNA.al siguron lexuesit se do të vazhdojë të denoncojë çdo ditë problematikat që na shqetësojnë çdo ditë./ CNA.al

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Foto – ‘Tirana që nuk duam’/ Rrugët me gropa dhe

Lajmet e fundit nga