LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Doni të studioni në SHBA?/ Ambasada jep lajmin për shqiptarët

30 Maj 2022, 11:48, Aktualitet CNA
Doni të studioni në SHBA?/ Ambasada jep lajmin për
Ambasada e SHBA-së në Tiranë

Ambasada e SHBA-së ka bërë njoftimin e rëndësishëm për të gjithë ata që janë të interesuar të studiojnë në Shtetet e Bashkuara.

Sipas njoftimit, stafi i ambasadës amerikane organizon seancën e radhës informuese jovirtuale të martën, më 31 maj, nga ora 15:30 deri në 17:00 në Këndin Amerikan në Tiranë.

“Jeni të interesuar të studioni në Shtetet e Bashkuara? Ambasada e SHBA ofron mundësi akademike (me dhe pa diplomë) për shqiptarët përmes programeve tona prestigjioze Fulbright dhe Humphrey. Zyra për Marrëdhëniet me Publikun po zhvillon seanca informuese për vitin akademik 2023-2024.

Stafi i ambasadës amerikane, organizon seancën e radhës informuese jo-virtuale të martën, më 31 maj, nga ora 15:30 deri në 17:00 në Këndin Amerikan në Tiranë. Të gjithë të interesuarit për të ndjekur një seancë virtuale mund të regjistrohen këtu:  https://bit.ly/3wW3Ijw

Seanca e fundit virtuale e informacionit do të mbahet të martën, më 7 qershor.

Bashkohuni me ne për të mësuar më shumë rreth këtyre mundësive të mahnitshme për të studiuar në Shtetet e Bashkuara!”, thuhet në njoftim.

Lajmet e fundit nga