LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Berisha: Në mbështetje të plotë të protestës

3 Gusht 2022, 10:07, Aktualitet CNA
“Nuk e vrau varka, por shteti”/ Berisha: Në mbështetje
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Ngjarja e një dite më parë në plazhin e Potamit në Himarë, ku një oficer policie shkaktoi vdekjen e 7-vjeçares, duke e përplasur me skaf, ka bërë që shoqëria civile të reagojë dhe të zhvillojë një protestë.

Protesta do të mbahet ditën e nesërme në orën 19:00, nën moton "Nuk e vrau varka, por e vrau shteti".

Kreu i PD-së, Sali Berisha, përmes një statusi në rrjetet sociale, tregon se është në mbështetje të plotë të protestës.

“Nesër me dt. 4 gusht në ora 19:00 protestë qytetare për vogëlushen Jonada me moton: Nuk e vrau varka por e vrau shteti! Mbështetje të plotë protestës qytetare. Sb”, shkruan Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga