LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedia e Himarës/ Homazhe për vogëlushen. Qirinj dhe lule në shkallët e kryeministrisë

2 Gusht 2022, 20:55, Aktualitet CNA

Tragjedia e Himarës/ Homazhe për vogëlushen. Qirinj dhe lule

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Himarë ku humbi jetën një vajzë e vogël. Ka tronditur mbarë opinionin publik. Në orën 20:00 qytetarët ndezën qirinj te Kryministria si homazh për 5-vjeçaren që humbi jetën si pasojë e krimit shtetëror në Plazhet e Vdekjes.

Te Kryeministria pas ngjarjes makabre të kryer nga një punonjës me detyra të larta në Policinë e Shtetit, i cili vrau me skaf një vajzë 5 vjeçe në breg të detit.

Hajdeni të kerkojme dhe tregojme se kush është përgjegjësi dhe të kërkojmë në dritën e qirinjve, me një buqetë lulesh, me një mesazh në një copë letër, pak dinjitet për veten, se e pafajshmja u largua....

Të kërkojme shkarkimin ose...

Dorëheqje e Ministrit të Brendshëm zotit Bledi Çuçi

Dorëheqje e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit zoti Gledis Nano

Dorëheqje e Ministres se Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro.

Ngushellime familjes Avdia për humbjen e dritës së tyre, zoti ju dhëntë forcë për të kaluar këtë dhimbje që  ka tronditur thellë çdo bashkombas. Zoti qoftë me ju, e shpirti i engjëllit tuaj u prehtë qiell!/CNA.al

Tragjedia e Himarës/ Homazhe për vogëlushen. Qirinj dhe luleTragjedia e Himarës/ Homazhe për vogëlushen. Qirinj dhe lule

 

 

Lajmet e fundit nga