LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Një sërë padish për manipulimet në zgjedhje”/ Noka: Denoncimet janë provë për SPAK-un

2 Qershor 2023, 11:21, Aktualitet CNA
“Një sërë padish për manipulimet në
Foto ilustruese

Deputeti i PD-së, Flamur Noka, ka sqaruar për mediat mbi paraqitjen e tij ditën e sotme në SPAK.

Noka tha se ka dorëzuar fakte të reja në lidhje me manipulimet gjatë zgjedhjeve të 14 majit.

Ai u shpreh se një sërë padish janë regjistruar dhe pritet që SPAK-u të hetojë dhe të mos ndikohet nga pushteti për t'i mbyllur ato pa i hetuar.

Sipas Nokës këto denoncime janë një provë edhe për funksionimin e SPAK-ut.

“Do denoncoj çdo batërdi që këta kanë bërë në fushatë. Janë regjistruar dhe shpresojmë të mos ketë ndërhyrje për të mos i mbyllur. Denocimet janë për të vënë në provë dhe SPAK-un”, tha Noka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga