Ndryshimi i hartës së re gjyqësore/ Qytetarët e Shkodrës dalin në protestë, kundërshtojnë draftin e KLGJ-së

22 Qershor 2022, 18:53, Aktualitet CNA
Ndryshimi i hartës së re gjyqësore/ Qytetarët e
Foto ilustruese

Harta e re gjyqësore ka ngritur në protestë qytetarët e Shkodrës këtë pasdite.

Të shoqëruar në këtë protestë nga anëtarë të dhomës së avokatisë, ata kanë kundërshtuar draftin e dalë nga KLGJ.

Të gjithë njëzëri kanë kërkuar që Gjykata e Apelit dhe Gjykata Administrative të mos largohen nga Shkodra.

E pranishme në këtë protestë është edhe anëtarja e Këshillit Bashkiak të PS Shkodër, Jona Leqejza e cila si qytetare, iu bashkua kësaj proteste, por duke argumentuar se kjo hartë e re është një kosto për banoret e Shkodrës.

Avokatët kanë ftuar shkodranët që të vijojnë protestat, pasi kjo hartë e re do të rendoje kostot për të marrë drejtësi./CNA.al

Lajmet e fundit nga