Qeveria zgjedh drejtoreshën e re të Teatrit Kombëtar

22 Qershor 2022, 16:23, Aktualitet CNA
Qeveria zgjedh drejtoreshën e re të Teatrit Kombëtar
Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit

Qeveria ka zgjedhur drejtoreshën e re të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit

Në krye të këtij institucioni është zgjedhur Abigela Voshtina, e cila pason në këtë detyrë Zana Çelën.

Qeveria e ka marrë vendimin në mbledhjen e sotme dhe pritet që të bëhet publike për pak orë./CNA.al

Lajmet e fundit nga